امام علی (ع):هر گاه از کاری ترسیدی ، خود را به کام آن بینداز ، زیرا ترس شدید از آن کار ، دشوارتر و زیان بار تر از اقدان به آن کار است. نهج البلاغه (صبحی صالح ) ص 501 ، ح175

JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

از برگزیدگان شانزدهمین دوره المپیاد ملی مهارت دراستان تقدیر شد

مراسم تقدیراز برگزیدگان شانزدهمین دوره المپیاد ملی مهارت که در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان با حضور رئیس سازمان بنیاد ملی نخبگان استان, عابدی معاون امور هماهنگی اقتصادی استانداری و جمعی از مدیران استانی و جمعی از دانش آموختگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، خوش آیند مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی با اشاره به شعار سال گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی بهره بری بالا از کمترین امکانات است. وی با توجه به هزینه های بالای این سازمان افزود: این سازمان 54هزار متربع وسعت دارد که ما تنوانسته ایم با فرهنگ سازی بین کارکنان هزینه ها را کاهش دهیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان خاطرنشان کرد: در سال 93درآمد این اداره کل 250میلیون تومان بوده است که سال گذشته به پانصدو 50میلیون تومان افزایش دادیم.

ضعف فرهنگ مهارت آموزی در جوانان

خوشایند مهارت آموزی و فرهنگ آن را یکی از عناصر پیشرفت کشور دانست و تاکید کرد: مهمترین عنصر کار مهارت است و جوانان همراه مدرک دانشگاهی باید مهارت هم فراگیرند تا موفق شوند.

وی با بیان اینکه در استان 18مرکز و 120کارگاه آموزش فنی و حرفه ای وجود دارد افزود: این مراکز مجهز به دستگاهی پیشرفته روز دنیا هستند و تخصصی ترین آموزش های مهارتی نیز بازار کار, را آموزش می دهند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان ضعف فرهنگ مهارت آموزی را در خانواده ها موجب بیکاری جوانان دانست و تاکید کرد:امروزه نیاز اشتغال مهارت های فنی است نه مدرک گرایی.

خوشایند یادآور شد: کلیه مدارک آموزش فنی و حرفه ای بین المللی هستند و قابلیت ترجمه دارند.

وی از ثبت نام 17همین دوره المپیاد ملی مهارت در کشور خبر داد و افزود: تا کنون530نفر در مرحله شهرستانی ثبت نام کرده اند و تا پایان 15ماه جاری مهلت ثبت نام دارند و رایگان می باشد.

آموزش فنی و حرفه ای کشف استعدادهای درخشان است

عابدی معاون امور هماهنگی اقتصادی استانداری نیز گفت: متاسفانه رواج مدرک گرایی و نداشتن مهارت یک معضل برای اشتغال استان و کشور است.

وی آموزش فنی و حرفه ای استان را منبع تربیت کننده نیروی مهارتی کار استان و کشور دانست و خاطرنشان کرد: آموزش فنی و حرفه ای و کشف استعدادهای درخشان جایگاه ویژه ای در استان دارد و خراسان جنوبی می تواند اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کند.

آموزش مهارت های گروهی نیاز بازار اشتغال کشور و استان

احمدی زاده رئیس بنیاد ملی نخبگان استان با بیان اینکه آموزش مهارت های دسته جمعی نیاز کشور است عنوان کرد: کشورهای صنعتی برای پیشرفت گروه های تخصصی فنی و مهارتی آموزش می دهند و واین امر موجب پیشرفت کشور می شود.

وی خلاقیت را نیاز مهارت دانست و خاطرنشان کرد: استانداردسازی , نوآوری در کار و مهارت را باید به جوانان آموخت و آن را جدی گرفت.

رئیس بنیادملی نخبگان استان کسب دانش فنی و تکنولوژی روز دنیا را یکی از عوامل پیشرفت خواند و تصریح کرد: با ابزار فناوری مدرن می توان و پتانسیل های استان می توان خراسان جنوبی را سربلند کرد.

احمدی زاده تاکید کرد: براساس پتانسیل و ظرفیت خراسان جنوبی می توان استان را معرفی و شغل ایجاد کرد.

در پایان از مدال آوران شانزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت تجلیل گردید که آقایان میلاد دهقان در رشته کابینت سازی چوبی با مربیگری اسماعیل دهقانی کسب مدال برنز و مقام سوم کشور, امیرحسین مقیمی در رشته تاسیسات الکتریکی با مربیگری محسن طاهر پور کسب مدال برنز و مقام سوم کشور, محسن زارعی در رشته کنترل صنعتی با مربیگری حسن شرعی کسب مدال برنز و مقام سوم کشور و محمد خورشیدی در رشته آجر چینی دیپلم افتخار را کسب کردند.

شایان ذکر است مدال آوران خراسان جنوبی بعنوان نمایندگان استان در پایان سال به اردوی انتخابی تیم ملی مهارت دعوت شده و در صورت انتخاب نهایی به مسابقات جهانی ابوظبی در کشور دوبی اعزام خواهند شد.

منبع خبر:سایت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

تصویر روز

hejab10.jpg

سایت های مرتبط

 

 

 

 

نظرسنجی

از چه طریق با مهارت های مرکز آشنا شده اید؟

سایت - 53.3%
اقوام و آشنایان - 40%
غیره - 6.7%

كل آرا: 15
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 21 سپتامبر 2015 - 00:00